NKK Switches YB01KW01-5C12-JB
Part No.:
YB01KW01-5C12-JB
Manufacturer:
NKK Switches
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
YB01KW01-5C12-JB.pdf
Description:
LED PANEL INDICATOR RED 12V
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order YB01KW01-5C12-JB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the YB01KW01-5C12-JB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of YB01KW01-5C12-JB?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer NKK Switches NKK Switches NKK Switches NKK Switches NKK Switches
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series YB YB YB YB YB
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type LED LED LED LED LED
LampColor Red Red Red Red Red
LensColor Red Red Red Red Red
LensTransparency Diffused Diffused Diffused Diffused Diffused
Ratings DC DC DC DC DC
Voltage 12V 12V 12V 12V 12V
Current 20mA 20mA 20mA 20mA 20mA
PanelCutoutShape Round Round Round Round Round
PanelCutoutDimensions 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm)
LensSize 15.00mm 15.00mm 15.00mm 15.00mm 15.00mm
MillicandelaRating - - - - -
Wavelength-Peak - - - - -
ViewingAngle - - - - -
TerminationStyle Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm)