NKK Switches LB03KW01-5D24-JB
Part No.:
LB03KW01-5D24-JB
Datasheet:
LB03KW01-5D24-JB.pdf
Description:
STD SIZE PUSHBUTTON/ILLUMINATED/
Product details
1. How to order LB03KW01-5D24-JB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LB03KW01-5D24-JB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LB03KW01-5D24-JB?
Type LED LED LED LED LED
LampColor Amber Amber Amber Amber Amber
LensColor White White White White White
LensTransparency Clear Clear Clear Clear Clear
Voltage 24V 24V 24V 24V 24V
Current 26mA 26mA 26mA 26mA 26mA
PanelCutoutShape Rectangle Rectangle Rectangle Rectangle Rectangle
PanelCutoutDimensions 0.88 x 0.64 (22.40mm x 16.20mm) 0.88 x 0.64 (22.40mm x 16.20mm) 0.88 x 0.64 (22.40mm x 16.20mm) 0.88 x 0.64 (22.40mm x 16.20mm) 0.88 x 0.64 (22.40mm x 16.20mm)
LensSize 22.00mm x 15.80mm 22.00mm x 15.80mm 22.00mm x 15.80mm 22.00mm x 15.80mm 22.00mm x 15.80mm
ViewingAngle - - - - -
TerminationStyle Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm)