NKK Switches LB03KW01-5D12-JB
Part No.:
LB03KW01-5D12-JB
Datasheet:
LB03KW01-5D12-JB.pdf
Description:
LED PANEL INDICATOR AMB 12V
Product details
1. How to order LB03KW01-5D12-JB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LB03KW01-5D12-JB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LB03KW01-5D12-JB?
Type LED LED LED LED LED
LampColor Amber Amber Amber Amber Amber
LensColor Amber Amber Amber Amber Amber
LensTransparency Diffused Diffused Diffused Diffused Diffused
Ratings DC DC DC DC DC
Voltage 12V 12V 12V 12V 12V
Current 26mA 26mA 26mA 26mA 26mA
PanelCutoutShape Rectangle Rectangle Rectangle Rectangle Rectangle
PanelCutoutDimensions 0.88 x 0.64 (22.35mm x 16.26mm) 0.88 x 0.64 (22.35mm x 16.26mm) 0.88 x 0.64 (22.35mm x 16.26mm) 0.88 x 0.64 (22.35mm x 16.26mm) 0.88 x 0.64 (22.35mm x 16.26mm)
LensSize 19.40mm x 13.20mm 19.40mm x 13.20mm 19.40mm x 13.20mm 19.40mm x 13.20mm 19.40mm x 13.20mm
ViewingAngle - - - - -
TerminationStyle Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm)