NKK Switches LB03GW01-5C24-JC
Part No.:
LB03GW01-5C24-JC
Datasheet:
LB03GW01-5C24-JC.pdf
Description:
IND PB ILLUM RECT LB SER RED SLD
Product details
1. How to order LB03GW01-5C24-JC on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LB03GW01-5C24-JC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LB03GW01-5C24-JC?
Type LED LED LED LED LED
LampColor Red Red Red Red Red
LensColor Red Red Red Red Red
LensTransparency Clear Clear Clear Clear Clear
Ratings AC AC AC AC AC
Voltage 24V 24V 24V 24V 24V
Current 13mA 13mA 13mA 13mA 13mA
PanelCutoutShape Rectangle Rectangle Rectangle Rectangle Rectangle
PanelCutoutDimensions 0.88 x 0.64 (22.35mm x 16.26mm) 0.88 x 0.64 (22.35mm x 16.26mm) 0.88 x 0.64 (22.35mm x 16.26mm) 0.88 x 0.64 (22.35mm x 16.26mm) 0.88 x 0.64 (22.35mm x 16.26mm)
LensSize 19.40mm x 13.20mm 19.40mm x 13.20mm 19.40mm x 13.20mm 19.40mm x 13.20mm 19.40mm x 13.20mm
ViewingAngle - - - - -
TerminationStyle Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm)