NKK Switches LB02GW01-5F24-JF
Part No.:
LB02GW01-5F24-JF
Datasheet:
LB02GW01-5F24-JF.pdf
Description:
IND PB ILLUM RND GRAY GREEN 24V
Product details
1. How to order LB02GW01-5F24-JF on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LB02GW01-5F24-JF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LB02GW01-5F24-JF?
Type LED LED LED LED LED
LampColor Green Green Green Green Green
LensColor Green Green Green Green Green
LensTransparency Clear Clear Clear Clear Clear
Ratings AC AC AC AC AC
Voltage 24V 24V 24V 24V 24V
Current 13mA 13mA 13mA 13mA 13mA
PanelCutoutShape Round Round Round Round Round
PanelCutoutDimensions 0.87 (22.10mm) 0.87 (22.10mm) 0.87 (22.10mm) 0.87 (22.10mm) 0.87 (22.10mm)
LensSize 19.00mm Dia 19.00mm Dia 19.00mm Dia 19.00mm Dia 19.00mm Dia
ViewingAngle - - - - -
TerminationStyle Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm)