NKK Switches LB01KW01-5F12-JF
Part No.:
LB01KW01-5F12-JF
Manufacturer:
NKK Switches
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
LB01KW01-5F12-JF.pdf
Description:
STD SIZE PUSHBUTTON/ILLUMINATED/
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LB01KW01-5F12-JF on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LB01KW01-5F12-JF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LB01KW01-5F12-JF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer NKK Switches NKK Switches NKK Switches NKK Switches NKK Switches
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series LB LB LB LB LB
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type LED LED LED LED LED
LampColor Green Green Green Green Green
LensColor Green Green Green Green Green
LensTransparency Clear Clear Clear Clear Clear
Voltage 12V 12V 12V 12V 12V
Current 26mA 26mA 26mA 26mA 26mA
PanelCutoutShape Square Square Square Square Square
PanelCutoutDimensions 0.64 x 0.64 (16.20mm x 16.20mm) 0.64 x 0.64 (16.20mm x 16.20mm) 0.64 x 0.64 (16.20mm x 16.20mm) 0.64 x 0.64 (16.20mm x 16.20mm) 0.64 x 0.64 (16.20mm x 16.20mm)
LensSize 15.80mm 15.80mm 15.80mm 15.80mm 15.80mm
MillicandelaRating - - - - -
Wavelength-Peak - - - - -
ViewingAngle - - - - -
TerminationStyle Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm)