NKK Switches LB01KW01-5F12-JB
Part No.:
LB01KW01-5F12-JB
Datasheet:
LB01KW01-5F12-JB.pdf
Description:
IND PB ILLUM SQ BLK GREEN 12V
Product details
1. How to order LB01KW01-5F12-JB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LB01KW01-5F12-JB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LB01KW01-5F12-JB?
Type LED LED LED LED LED
LampColor Green Green Green Green Green
LensColor White White White White White
LensTransparency Clear Clear Clear Clear Clear
Ratings AC AC AC AC AC
Voltage 12V 12V 12V 12V 12V
Current 26mA 26mA 26mA 26mA 26mA
PanelCutoutShape Round Round Round Round Round
PanelCutoutDimensions 0.64 (16.26mm) 0.64 (16.26mm) 0.64 (16.26mm) 0.64 (16.26mm) 0.64 (16.26mm)
LensSize 13.20mm 13.20mm 13.20mm 13.20mm 13.20mm
ViewingAngle - - - - -
TerminationStyle Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm)