NKK Switches LB01GW01-5D24-JB
Part No.:
LB01GW01-5D24-JB
Datasheet:
LB01GW01-5D24-JB.pdf
Description:
IND PB ILLUM SQ GRAY AMBER 24V
Product details
1. How to order LB01GW01-5D24-JB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LB01GW01-5D24-JB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LB01GW01-5D24-JB?
Packaging Box Box Box Box Box
Type LED LED LED LED LED
LampColor Amber Amber Amber Amber Amber
LensColor White White White White White
LensTransparency Clear Clear Clear Clear Clear
Ratings AC AC AC AC AC
Voltage 24V 24V 24V 24V 24V
Current 13mA 13mA 13mA 13mA 13mA
PanelCutoutShape Round Round Round Round Round
PanelCutoutDimensions 0.64 (16.26mm) 0.64 (16.26mm) 0.64 (16.26mm) 0.64 (16.26mm) 0.64 (16.26mm)
LensSize 13.20mm 13.20mm 13.20mm 13.20mm 13.20mm
ViewingAngle - - - - -
TerminationStyle Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm)