NKK Switches LB01GW01-5C24-JB
Part No.:
LB01GW01-5C24-JB
Manufacturer:
NKK Switches
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
LB01GW01-5C24-JB.pdf
Description:
LED PANEL INDICATOR RED 24V
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LB01GW01-5C24-JB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LB01GW01-5C24-JB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LB01GW01-5C24-JB?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer NKK Switches NKK Switches NKK Switches NKK Switches NKK Switches
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series LB LB LB LB LB
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type LED LED LED LED LED
LampColor Red Red Red Red Red
LensColor Red Red Red Red Red
LensTransparency Diffused Diffused Diffused Diffused Diffused
Ratings DC DC DC DC DC
Voltage 24V 24V 24V 24V 24V
Current 13mA 13mA 13mA 13mA 13mA
PanelCutoutShape Square Square Square Square Square
PanelCutoutDimensions 0.64 x 0.64 (16.20mm x 16.20mm) 0.64 x 0.64 (16.20mm x 16.20mm) 0.64 x 0.64 (16.20mm x 16.20mm) 0.64 x 0.64 (16.20mm x 16.20mm) 0.64 x 0.64 (16.20mm x 16.20mm)
LensSize 13.20mm 13.20mm 13.20mm 13.20mm 13.20mm
MillicandelaRating - - - - -
Wavelength-Peak - - - - -
ViewingAngle - - - - -
TerminationStyle Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm)