RDER71H154K1K1H03B.pdf
| Image |  |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | RDE | RDE | RDE | RDE | RDE |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.15 µF | 0.15 µF | 0.15 µF | 0.15 µF | 0.15 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.177 L x 0.124 W (4.50mm x 3.15mm) | 0.177 L x 0.124 W (4.50mm x 3.15mm) | 0.177 L x 0.124 W (4.50mm x 3.15mm) | 0.177 L x 0.124 W (4.50mm x 3.15mm) | 0.177 L x 0.124 W (4.50mm x 3.15mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |