Murata Electronics RDE7U3A471J2M1H03A
Part No.:
RDE7U3A471J2M1H03A
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
RDE7U3A471J2M1H03A.pdf
Description:
CAP CER 470PF 1KV U2J RADIAL
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order RDE7U3A471J2M1H03A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RDE7U3A471J2M1H03A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RDE7U3A471J2M1H03A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Series RDE RDE RDE RDE RDE
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 470 pF 470 pF 470 pF 470 pF 470 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient U2J U2J U2J U2J U2J
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.217 L x 0.124 W (5.50mm x 3.15mm) 0.217 L x 0.124 W (5.50mm x 3.15mm) 0.217 L x 0.124 W (5.50mm x 3.15mm) 0.217 L x 0.124 W (5.50mm x 3.15mm) 0.217 L x 0.124 W (5.50mm x 3.15mm)
Height-Seated(Max) 0.236 (6.00mm) 0.236 (6.00mm) 0.236 (6.00mm) 0.236 (6.00mm) 0.236 (6.00mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm)