RDE5C1H562J1P1H03B.pdf
| Capacitance | 5600 pF | 5600 pF | 5600 pF | 5600 pF | 5600 pF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| Size/Dimension | 0.197 L x 0.124 W (5.00mm x 3.15mm) | 0.197 L x 0.124 W (5.00mm x 3.15mm) | 0.197 L x 0.124 W (5.00mm x 3.15mm) | 0.197 L x 0.124 W (5.00mm x 3.15mm) | 0.197 L x 0.124 W (5.00mm x 3.15mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) |