RCE5C1H2R0C0M1H03A.pdf
| Image |  |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Series | RCE | RCE | RCE | RCE | RCE |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 2 pF | 2 pF | 2 pF | 2 pF | 2 pF |
| Tolerance | ±0.25pF | ±0.25pF | ±0.25pF | ±0.25pF | ±0.25pF |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.142 L x 0.098 W (3.60mm x 2.50mm) | 0.142 L x 0.098 W (3.60mm x 2.50mm) | 0.142 L x 0.098 W (3.60mm x 2.50mm) | 0.142 L x 0.098 W (3.60mm x 2.50mm) | 0.142 L x 0.098 W (3.60mm x 2.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |