Murata Electronics LQW15AN5N1C10D
Part No.:
LQW15AN5N1C10D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
LQW15AN5N1C10D.pdf
Description:
FIXED IND 5.1NH 800MA 51MOHM SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LQW15AN5N1C10D on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LQW15AN5N1C10D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LQW15AN5N1C10D?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series LQW15 LQW15 LQW15 LQW15 LQW15
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material-Core Air Air Air Air Air
Inductance 5.1 nH 5.1 nH 5.1 nH 5.1 nH 5.1 nH
Tolerance ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH
CurrentRating(Amps) 800 mA 800 mA 800 mA 800 mA 800 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 51mOhm Max 51mOhm Max 51mOhm Max 51mOhm Max 51mOhm Max
Q@Freq 30 @ 250MHz 30 @ 250MHz 30 @ 250MHz 30 @ 250MHz 30 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 8GHz 8GHz 8GHz 8GHz 8GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz