LQP02TQ9N1H02D.pdf
| Inductance | 9.1 nH | 9.1 nH | 9.1 nH | 9.1 nH | 9.1 nH |
| Tolerance | ±3% | ±3% | ±3% | ±3% | ±3% |
| CurrentRating(Amps) | 170 mA | 170 mA | 170 mA | 170 mA | 170 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 1.7Ohm Max | 1.7Ohm Max | 1.7Ohm Max | 1.7Ohm Max | 1.7Ohm Max |
| Q@Freq | 10 @ 500MHz | 10 @ 500MHz | 10 @ 500MHz | 10 @ 500MHz | 10 @ 500MHz |
| Frequency-SelfResonant | 5.9GHz | 5.9GHz | 5.9GHz | 5.9GHz | 5.9GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 500 MHz | 500 MHz | 500 MHz | 500 MHz | 500 MHz |