LQP02TQ6N2H02D.pdf
| Inductance | 6.2 nH | 6.2 nH | 6.2 nH | 6.2 nH | 6.2 nH |
| Tolerance | ±3% | ±3% | ±3% | ±3% | ±3% |
| CurrentRating(Amps) | 220 mA | 220 mA | 220 mA | 220 mA | 220 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 1.3Ohm Max | 1.3Ohm Max | 1.3Ohm Max | 1.3Ohm Max | 1.3Ohm Max |
| Q@Freq | 10 @ 500MHz | 10 @ 500MHz | 10 @ 500MHz | 10 @ 500MHz | 10 @ 500MHz |
| Frequency-SelfResonant | 7.2GHz | 7.2GHz | 7.2GHz | 7.2GHz | 7.2GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 500 MHz | 500 MHz | 500 MHz | 500 MHz | 500 MHz |