LQP02TQ5N1H02D.pdf
| Image |  |
| Series | LQP02 | LQP02 | LQP02 | LQP02 | LQP02 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film |
| Material-Core | Non-Magnetic | Non-Magnetic | Non-Magnetic | Non-Magnetic | Non-Magnetic |
| Inductance | 5.1 nH | 5.1 nH | 5.1 nH | 5.1 nH | 5.1 nH |
| Tolerance | ±3% | ±3% | ±3% | ±3% | ±3% |
| CurrentRating(Amps) | 250 mA | 250 mA | 250 mA | 250 mA | 250 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 1.2Ohm Max | 1.2Ohm Max | 1.2Ohm Max | 1.2Ohm Max | 1.2Ohm Max |
| Q@Freq | 10 @ 500MHz | 10 @ 500MHz | 10 @ 500MHz | 10 @ 500MHz | 10 @ 500MHz |
| Frequency-SelfResonant | 7.8GHz | 7.8GHz | 7.8GHz | 7.8GHz | 7.8GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 500 MHz | 500 MHz | 500 MHz | 500 MHz | 500 MHz |