LQP02TQ3N6B02D.pdf
| Inductance | 3.6 nH | 3.6 nH | 3.6 nH | 3.6 nH | 3.6 nH |
| Tolerance | ±0.1nH | ±0.1nH | ±0.1nH | ±0.1nH | ±0.1nH |
| CurrentRating(Amps) | 280 mA | 280 mA | 280 mA | 280 mA | 280 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 1Ohm Max | 1Ohm Max | 1Ohm Max | 1Ohm Max | 1Ohm Max |
| Q@Freq | 10 @ 500MHz | 10 @ 500MHz | 10 @ 500MHz | 10 @ 500MHz | 10 @ 500MHz |
| Frequency-SelfResonant | 9.7GHz | 9.7GHz | 9.7GHz | 9.7GHz | 9.7GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 500 MHz | 500 MHz | 500 MHz | 500 MHz | 500 MHz |