Murata Electronics LQP02TQ2N7B02D
Part No.:
LQP02TQ2N7B02D
Datasheet:
LQP02TQ2N7B02D.pdf
Description:
FIXED IND 2.7NH 370MA 400MOHM SM
Product details
1. How to order LQP02TQ2N7B02D on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LQP02TQ2N7B02D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LQP02TQ2N7B02D?
Inductance 2.7 nH 2.7 nH 2.7 nH 2.7 nH 2.7 nH
Tolerance ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH
CurrentRating(Amps) 370 mA 370 mA 370 mA 370 mA 370 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 400mOhm Max 400mOhm Max 400mOhm Max 400mOhm Max 400mOhm Max
Q@Freq 10 @ 500MHz 10 @ 500MHz 10 @ 500MHz 10 @ 500MHz 10 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 11.5GHz 11.5GHz 11.5GHz 11.5GHz 11.5GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz