Murata Electronics LQP02TQ2N2B02D
Part No.:
LQP02TQ2N2B02D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
LQP02TQ2N2B02D.pdf
Description:
FIXED IND 2.2NH 380MA 300MOHM SM
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LQP02TQ2N2B02D on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LQP02TQ2N2B02D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LQP02TQ2N2B02D?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series LQP02 LQP02 LQP02 LQP02 LQP02
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
Material-Core Non-Magnetic Non-Magnetic Non-Magnetic Non-Magnetic Non-Magnetic
Inductance 2.2 nH 2.2 nH 2.2 nH 2.2 nH 2.2 nH
Tolerance ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH
CurrentRating(Amps) 380 mA 380 mA 380 mA 380 mA 380 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 300mOhm Max 300mOhm Max 300mOhm Max 300mOhm Max 300mOhm Max
Q@Freq 10 @ 500MHz 10 @ 500MHz 10 @ 500MHz 10 @ 500MHz 10 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 13GHz 13GHz 13GHz 13GHz 13GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz