Murata Electronics LQP02TQ1N6B02D
Part No.:
LQP02TQ1N6B02D
Datasheet:
LQP02TQ1N6B02D.pdf
Description:
FIXED IND 1.6NH 390MA 300MOHM SM
Product details
1. How to order LQP02TQ1N6B02D on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LQP02TQ1N6B02D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LQP02TQ1N6B02D?
Material-Core Non-Magnetic Non-Magnetic Non-Magnetic Non-Magnetic Non-Magnetic
Inductance 1.6 nH 1.6 nH 1.6 nH 1.6 nH 1.6 nH
Tolerance ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH
CurrentRating(Amps) 390 mA 390 mA 390 mA 390 mA 390 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 300mOhm Max 300mOhm Max 300mOhm Max 300mOhm Max 300mOhm Max
Q@Freq 10 @ 500MHz 10 @ 500MHz 10 @ 500MHz 10 @ 500MHz 10 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 15GHz 15GHz 15GHz 15GHz 15GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz