Murata Electronics LQP02TQ1N1B02D
Part No.:
LQP02TQ1N1B02D
Datasheet:
LQP02TQ1N1B02D.pdf
Description:
FIXED IND 1.1NH 570MA 200MOHM SM
Product details
1. How to order LQP02TQ1N1B02D on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LQP02TQ1N1B02D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LQP02TQ1N1B02D?
Material-Core Non-Magnetic Non-Magnetic Non-Magnetic Non-Magnetic Non-Magnetic
Inductance 1.1 nH 1.1 nH 1.1 nH 1.1 nH 1.1 nH
Tolerance ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH
CurrentRating(Amps) 570 mA 570 mA 570 mA 570 mA 570 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 200mOhm Max 200mOhm Max 200mOhm Max 200mOhm Max 200mOhm Max
Q@Freq 10 @ 500MHz 10 @ 500MHz 10 @ 500MHz 10 @ 500MHz 10 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 16.6GHz 16.6GHz 16.6GHz 16.6GHz 16.6GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz