Murata Electronics LQP02HQ6N2H02L
Part No.:
LQP02HQ6N2H02L
Datasheet:
LQP02HQ6N2H02L.pdf
Description:
FIXED IND 6.2NH 300MA 400MOHM SM
Product details
1. How to order LQP02HQ6N2H02L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LQP02HQ6N2H02L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LQP02HQ6N2H02L?
Material-Core - - - - -
Inductance 6.2 nH 6.2 nH 6.2 nH 6.2 nH 6.2 nH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 300 mA 300 mA 300 mA 300 mA 300 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 400mOhm Max 400mOhm Max 400mOhm Max 400mOhm Max 400mOhm Max
Q@Freq 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 6GHz 6GHz 6GHz 6GHz 6GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz