Murata Electronics LQP02HQ5N6H02L
Part No.:
LQP02HQ5N6H02L
Datasheet:
LQP02HQ5N6H02L.pdf
Description:
FIXED IND 5.6NH 300MA 400MOHM SM
Product details
1. How to order LQP02HQ5N6H02L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LQP02HQ5N6H02L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LQP02HQ5N6H02L?
Material-Core - - - - -
Inductance 5.6 nH 5.6 nH 5.6 nH 5.6 nH 5.6 nH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 300 mA 300 mA 300 mA 300 mA 300 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 400mOhm Max 400mOhm Max 400mOhm Max 400mOhm Max 400mOhm Max
Q@Freq 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 6.1GHz 6.1GHz 6.1GHz 6.1GHz 6.1GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz