Murata Electronics LQP02HQ3N4B02L
Part No.:
LQP02HQ3N4B02L
Datasheet:
LQP02HQ3N4B02L.pdf
Description:
FIXED IND 3.4NH 400MA 300MOHM SM
Product details
1. How to order LQP02HQ3N4B02L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LQP02HQ3N4B02L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LQP02HQ3N4B02L?
Material-Core - - - - -
Inductance 3.4 nH 3.4 nH 3.4 nH 3.4 nH 3.4 nH
Tolerance ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH
CurrentRating(Amps) 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 300mOhm Max 300mOhm Max 300mOhm Max 300mOhm Max 300mOhm Max
Q@Freq 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 8.2GHz 8.2GHz 8.2GHz 8.2GHz 8.2GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz