Murata Electronics LQP02HQ3N3B02L
Part No.:
LQP02HQ3N3B02L
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
LQP02HQ3N3B02L.pdf
Description:
FIXED IND 3.3NH 400MA 250MOHM SM
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LQP02HQ3N3B02L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LQP02HQ3N3B02L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LQP02HQ3N3B02L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series LQP02 LQP02 LQP02 LQP02 LQP02
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
Material-Core - - - - -
Inductance 3.3 nH 3.3 nH 3.3 nH 3.3 nH 3.3 nH
Tolerance ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH
CurrentRating(Amps) 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 250mOhm Max 250mOhm Max 250mOhm Max 250mOhm Max 250mOhm Max
Q@Freq 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 8.2GHz 8.2GHz 8.2GHz 8.2GHz 8.2GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz