Murata Electronics LQP02HQ2N7B02L
Part No.:
LQP02HQ2N7B02L
Datasheet:
LQP02HQ2N7B02L.pdf
Description:
FIXED IND 2.7NH 450MA 200MOHM SM
Product details
1. How to order LQP02HQ2N7B02L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LQP02HQ2N7B02L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LQP02HQ2N7B02L?
Material-Core - - - - -
Inductance 2.7 nH 2.7 nH 2.7 nH 2.7 nH 2.7 nH
Tolerance ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH
CurrentRating(Amps) 450 mA 450 mA 450 mA 450 mA 450 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 200mOhm Max 200mOhm Max 200mOhm Max 200mOhm Max 200mOhm Max
Q@Freq 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 8.8GHz 8.8GHz 8.8GHz 8.8GHz 8.8GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz