Murata Electronics LQP02HQ1N9B02E
Part No.:
LQP02HQ1N9B02E
Datasheet:
LQP02HQ1N9B02E.pdf
Description:
FIXED IND 1.9NH 700MA 80MOHM SMD
Product details
1. How to order LQP02HQ1N9B02E on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LQP02HQ1N9B02E price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LQP02HQ1N9B02E?
Material-Core Non-Magnetic Non-Magnetic Non-Magnetic Non-Magnetic Non-Magnetic
Inductance 1.9 nH 1.9 nH 1.9 nH 1.9 nH 1.9 nH
Tolerance ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH
CurrentRating(Amps) 700 mA 700 mA 700 mA 700 mA 700 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 80mOhm Max 80mOhm Max 80mOhm Max 80mOhm Max 80mOhm Max
Q@Freq 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 12.5GHz 12.5GHz 12.5GHz 12.5GHz 12.5GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz