Murata Electronics LQP02HQ1N7B02E
Part No.:
LQP02HQ1N7B02E
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
LQP02HQ1N7B02E.pdf
Description:
FIXED IND 1.7NH 700MA 80MOHM SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LQP02HQ1N7B02E on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LQP02HQ1N7B02E price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LQP02HQ1N7B02E?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series LQP02 LQP02 LQP02 LQP02 LQP02
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
Material-Core Non-Magnetic Non-Magnetic Non-Magnetic Non-Magnetic Non-Magnetic
Inductance 1.7 nH 1.7 nH 1.7 nH 1.7 nH 1.7 nH
Tolerance ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH
CurrentRating(Amps) 700 mA 700 mA 700 mA 700 mA 700 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 80mOhm Max 80mOhm Max 80mOhm Max 80mOhm Max 80mOhm Max
Q@Freq 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 14GHz 14GHz 14GHz 14GHz 14GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz