Murata Electronics LQP02HQ13NH02E
Part No.:
LQP02HQ13NH02E
Datasheet:
LQP02HQ13NH02E.pdf
Description:
FIXED IND 13NH 210MA 990MOHM SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LQP02HQ13NH02E on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LQP02HQ13NH02E price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LQP02HQ13NH02E?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series LQP02 LQP02 LQP02 LQP02 LQP02
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
Material-Core Non-Magnetic Non-Magnetic Non-Magnetic Non-Magnetic Non-Magnetic
Inductance 13 nH 13 nH 13 nH 13 nH 13 nH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 210 mA 210 mA 210 mA 210 mA 210 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 990mOhm Max 990mOhm Max 990mOhm Max 990mOhm Max 990mOhm Max
Q@Freq 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 4GHz 4GHz 4GHz 4GHz 4GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz