Murata Electronics LQG15WH9N5H02D
Part No.:
LQG15WH9N5H02D
Datasheet:
LQG15WH9N5H02D.pdf
Description:
FIXED IND 9.5NH 500MA 210MOHM SM
Product details
1. How to order LQG15WH9N5H02D on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LQG15WH9N5H02D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LQG15WH9N5H02D?
Material-Core - - - - -
Inductance 9.5 nH 9.5 nH 9.5 nH 9.5 nH 9.5 nH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 210mOhm Max 210mOhm Max 210mOhm Max 210mOhm Max 210mOhm Max
Q@Freq 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 3.3GHz 3.3GHz 3.3GHz 3.3GHz 3.3GHz
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz