Murata Electronics LQG15WH3N7C02D
Part No.:
LQG15WH3N7C02D
Datasheet:
LQG15WH3N7C02D.pdf
Description:
FIXED IND 3.7NH 900MA 100MOHM SM
Product details
1. How to order LQG15WH3N7C02D on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LQG15WH3N7C02D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LQG15WH3N7C02D?
Material-Core - - - - -
Inductance 3.7 nH 3.7 nH 3.7 nH 3.7 nH 3.7 nH
Tolerance ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH
CurrentRating(Amps) 900 mA 900 mA 900 mA 900 mA 900 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 100mOhm Max 100mOhm Max 100mOhm Max 100mOhm Max 100mOhm Max
Q@Freq 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 5.5GHz 5.5GHz 5.5GHz 5.5GHz 5.5GHz
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz