Murata Electronics LQG15HH1N6S02D
Part No.:
LQG15HH1N6S02D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
LQG15HH1N6S02D.pdf
Description:
FIXED IND 1.6NH 300MA 100MOHM SM
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LQG15HH1N6S02D on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LQG15HH1N6S02D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LQG15HH1N6S02D?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series LQG15 LQG15 LQG15 LQG15 LQG15
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer
Material-Core Air Air Air Air Air
Inductance 1.6 nH 1.6 nH 1.6 nH 1.6 nH 1.6 nH
Tolerance ±0.3nH ±0.3nH ±0.3nH ±0.3nH ±0.3nH
CurrentRating(Amps) 300 mA 300 mA 300 mA 300 mA 300 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding - - - - -
DCResistance(DCR) 100mOhm Max 100mOhm Max 100mOhm Max 100mOhm Max 100mOhm Max
Q@Freq 8 @ 100MHz 8 @ 100MHz 8 @ 100MHz 8 @ 100MHz 8 @ 100MHz
Frequency-SelfResonant 6GHz 6GHz 6GHz 6GHz 6GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz