LQG15HH1N5C02D.pdf
| Image |  |
| Series | LQG15 | LQG15 | LQG15 | LQG15 | LQG15 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Multilayer | Multilayer | Multilayer | Multilayer | Multilayer |
| Material-Core | Air | Air | Air | Air | Air |
| Inductance | 1.5 nH | 1.5 nH | 1.5 nH | 1.5 nH | 1.5 nH |
| Tolerance | ±0.2nH | ±0.2nH | ±0.2nH | ±0.2nH | ±0.2nH |
| CurrentRating(Amps) | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 70mOhm Max | 70mOhm Max | 70mOhm Max | 70mOhm Max | 70mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | 6GHz | 6GHz | 6GHz | 6GHz | 6GHz |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| InductanceFrequency-Test | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz |