GJM1555C1HR25RB12D.pdf
| Image |  |
| Series | GJM | GJM | GJM | GJM | GJM |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.25 pF | 0.25 pF | 0.25 pF | 0.25 pF | 0.25 pF |
| Tolerance | ±0.03pF | ±0.03pF | ±0.03pF | ±0.03pF | ±0.03pF |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) |