Murata Electronics GCM188R71E105MA64D
Part No.:
GCM188R71E105MA64D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
GCM188R71E105MA64D.pdf
Description:
CAP CER
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order GCM188R71E105MA64D on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the GCM188R71E105MA64D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM188R71E105MA64D?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series GCM GCM GCM GCM GCM
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 1 µF 1 µF 1 µF 1 µF 1 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 25V 25V 25V 25V 25V
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Applications Automotive Automotive Automotive Automotive Automotive
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.035 (0.90mm) 0.035 (0.90mm) 0.035 (0.90mm) 0.035 (0.90mm) 0.035 (0.90mm)