DE2B3SA221KN3AX02F.pdf
| Image |  |
| Package/Case | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc |
| Series | DE2 | DE2 | DE2 | DE2 | DE2 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 220 pF | 220 pF | 220 pF | 220 pF | 220 pF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 300VAC | 300VAC | 300VAC | 300VAC | 300VAC |
| TemperatureCoefficient | B | B | B | B | B |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | X1, Y2 | X1, Y2 | X1, Y2 | X1, Y2 | X1, Y2 |
| Applications | Safety | Safety | Safety | Safety | Safety |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.236 Dia (6.00mm) | 0.236 Dia (6.00mm) | 0.236 Dia (6.00mm) | 0.236 Dia (6.00mm) | 0.236 Dia (6.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.354 (9.00mm) | 0.354 (9.00mm) | 0.354 (9.00mm) | 0.354 (9.00mm) | 0.354 (9.00mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) |