DE11XRA100KN4AN01F.pdf
| Image | |||||
| Package/Case | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc |
| Series | DE1 | DE1 | DE1 | DE1 | DE1 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 10 pF | 10 pF | 10 pF | 10 pF | 10 pF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 250VAC | 250VAC | 250VAC | 250VAC | 250VAC |
| TemperatureCoefficient | SL | SL | SL | SL | SL |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | X1, Y1 | X1, Y1 | X1, Y1 | X1, Y1 | X1, Y1 |
| Applications | Safety | Safety | Safety | Safety | Safety |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.276 Dia (7.00mm) | 0.276 Dia (7.00mm) | 0.276 Dia (7.00mm) | 0.276 Dia (7.00mm) | 0.276 Dia (7.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |