Monolithic Power Systems Inc. MPQ8632GLE-10-Z
Part No.:
MPQ8632GLE-10-Z
Manufacturer:
Monolithic Power Systems Inc.
Category:
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Package:
16-VFQFN
Datasheet:
MPQ8632GLE-10-Z.pdf
Description:
IC REG BUCK ADJUSTABLE 10A 16QFN
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order MPQ8632GLE-10-Z on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MPQ8632GLE-10-Z price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPQ8632GLE-10-Z?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Function Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
Topology Buck Buck Buck Buck Buck
OutputType Adjustable Adjustable Adjustable Adjustable Adjustable
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 4.5V 4.5V 4.5V 4.5V 4.5V
Voltage-Input(Max) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage-Output(Min/Fixed) 0.611V 0.611V 0.611V 0.611V 0.611V
Voltage-Output(Max) 13V 13V 13V 13V 13V
Current-Output 10A 10A 10A 10A 10A
Frequency-Switching 200kHz ~ 1MHz 200kHz ~ 1MHz 200kHz ~ 1MHz 200kHz ~ 1MHz 200kHz ~ 1MHz