MP2305DS-LF.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MP2305DS-LF.
| Image |  |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| Function | Step-Down | Step-Down | Step-Down | Step-Down | Step-Down |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| Topology | Buck | Buck | Buck | Buck | Buck |
| OutputType | Adjustable | Adjustable | Adjustable | Adjustable | Adjustable |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 4.75V | 4.75V | 4.75V | 4.75V | 4.75V |
| Voltage-Input(Max) | 23V | 23V | 23V | 23V | 23V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 0.923V | 0.923V | 0.923V | 0.923V | 0.923V |
| Voltage-Output(Max) | 20V | 20V | 20V | 20V | 20V |
| Current-Output | 2A | 2A | 2A | 2A | 2A |
| Frequency-Switching | 340kHz | 340kHz | 340kHz | 340kHz | 340kHz |