Microchip Technology SMDB24C/TR7
Part No.:
SMDB24C/TR7
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
TVS - Diodes
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
SMDB24C/TR7.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 43VC 8-SO
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SMDB24C/TR7 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMDB24C/TR7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMDB24C/TR7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMDB24C/TR7.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Series TVSarray™ TVSarray™ TVSarray™ TVSarray™ TVSarray™
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 4 4 4 4 4
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 24V 24V 24V 24V 24V
Voltage-Breakdown(Min) 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 43V 43V 43V 43V 43V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 5A (8/20µs) 5A (8/20µs) 5A (8/20µs) 5A (8/20µs) 5A (8/20µs)
Power-PeakPulse 300W 300W 300W 300W 300W
PowerLineProtection No No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance@Frequency 45pF @ 1MHz 45pF @ 1MHz 45pF @ 1MHz 45pF @ 1MHz 45pF @ 1MHz