Microchip Technology SMDA15C-4-2/TR13
Part No.:
SMDA15C-4-2/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
TVS - Diodes
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
SMDA15C-4-2/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 30VC 8-SOIC
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SMDA15C-4-2/TR13 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMDA15C-4-2/TR13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMDA15C-4-2/TR13?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series TVSarray™ TVSarray™ TVSarray™ TVSarray™ TVSarray™
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 4 4 4 4 4
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage-Breakdown(Min) 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 30V 30V 30V 30V 30V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 5A (8/20µs) 5A (8/20µs) 5A (8/20µs) 5A (8/20µs) 5A (8/20µs)
Power-PeakPulse 300W 300W 300W 300W 300W
PowerLineProtection No No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance@Frequency 50pF @ 1MHz 50pF @ 1MHz 50pF @ 1MHz 50pF @ 1MHz 50pF @ 1MHz