Microchip Technology SMDA15-6/TR7
Part No.:
SMDA15-6/TR7
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
SMDA15-6/TR7.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 30VC 8-SO
Product details
1. How to order SMDA15-6/TR7 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMDA15-6/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMDA15-6/TR7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMDA15-6/TR7.
Package/Case 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage-Breakdown(Min) 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 30V 30V 30V 30V 30V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 5A (8/20µs) 5A (8/20µs) 5A (8/20µs) 5A (8/20µs) 5A (8/20µs)
Power-PeakPulse 300W 300W 300W 300W 300W
PowerLineProtection No No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance@Frequency 140pF @ 1MHz 140pF @ 1MHz 140pF @ 1MHz 140pF @ 1MHz 140pF @ 1MHz