PIC16LF721-I/P.pdf
| Image |  |
| Package/Case | 20-DIP (0.300", 7.62mm) | 20-DIP (0.300", 7.62mm) | 20-DIP (0.300", 7.62mm) | 20-DIP (0.300", 7.62mm) | 20-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | PIC® 16F | PIC® 16F | PIC® 16F | PIC® 16F | PIC® 16F |
| ProductStatus | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| CoreProcessor | 16MHz | 16MHz | 16MHz | 16MHz | 16MHz |