PIC16C56-10/P.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PIC16C56-10/P.
| Image |  |
| Package/Case | 18-DIP (0.300", 7.62mm) | 18-DIP (0.300", 7.62mm) | 18-DIP (0.300", 7.62mm) | 18-DIP (0.300", 7.62mm) | 18-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | PIC® 16C | PIC® 16C | PIC® 16C | PIC® 16C | PIC® 16C |
| ProductStatus | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| CoreProcessor | 10MHz | 10MHz | 10MHz | 10MHz | 10MHz |