Microchip Technology MSMLJ90CAE3/TR
Part No.:
MSMLJ90CAE3/TR
Datasheet:
MSMLJ90CAE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 90VWM 146VC SMLJ
Product details
1. How to order MSMLJ90CAE3/TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLJ90CAE3/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLJ90CAE3/TR?
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 90V 90V 90V 90V 90V
Voltage-Breakdown(Min) 100V 100V 100V 100V 100V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 146V 146V 146V 146V 146V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 20.6A 20.6A 20.6A 20.6A 20.6A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)