Microchip Technology MSMLJ8.5CAE3/TR
Part No.:
MSMLJ8.5CAE3/TR
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
MSMLJ8.5CAE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMLJ
Product details
1. How to order MSMLJ8.5CAE3/TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLJ8.5CAE3/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLJ8.5CAE3/TR?
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 8.5V 8.5V 8.5V 8.5V 8.5V
Voltage-Breakdown(Min) 9.44V 9.44V 9.44V 9.44V 9.44V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 208.4A 208.4A 208.4A 208.4A 208.4A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)