Microchip Technology MSMLJ7.5CA/TR
Part No.:
MSMLJ7.5CA/TR
Datasheet:
MSMLJ7.5CA/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMLJ
Product details
1. How to order MSMLJ7.5CA/TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLJ7.5CA/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLJ7.5CA/TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLJ7.5CA/TR.
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 7.5V 7.5V 7.5V 7.5V 7.5V
Voltage-Breakdown(Min) 8.33V 8.33V 8.33V 8.33V 8.33V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 12.9V 12.9V 12.9V 12.9V 12.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 232.6A 232.6A 232.6A 232.6A 232.6A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)