Microchip Technology MSMLJ6.5CAE3/TR
Part No.:
MSMLJ6.5CAE3/TR
Datasheet:
MSMLJ6.5CAE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMLJ
Product details
1. How to order MSMLJ6.5CAE3/TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLJ6.5CAE3/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLJ6.5CAE3/TR?
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 6.5V 6.5V 6.5V 6.5V 6.5V
Voltage-Breakdown(Min) 7.22V 7.22V 7.22V 7.22V 7.22V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 11.2V 11.2V 11.2V 11.2V 11.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 267.9A 267.9A 267.9A 267.9A 267.9A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)