Microchip Technology MSMLJ60CAE3/TR
Part No.:
MSMLJ60CAE3/TR
Datasheet:
MSMLJ60CAE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMLJ
Product details
1. How to order MSMLJ60CAE3/TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLJ60CAE3/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLJ60CAE3/TR?
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 60V 60V 60V 60V 60V
Voltage-Breakdown(Min) 66.7V 66.7V 66.7V 66.7V 66.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 96.8V 96.8V 96.8V 96.8V 96.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 31A 31A 31A 31A 31A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)